fbpx

Par mums

Kas ir “EDART TV”? 

“EDART TV” ir divu harizmātisku, mērķtiecīgu un pavisam noteikti bezbailīgu puišu radošā apvienība ar sākotnējo mērķi atspoguļot mūsu pašu pilsētas Rīgas dzīvi, vēršot akcentu uz zemāk esošu sabiedrības slāņu dzīves aizkulisēm un ne tikai. Jauniešiem patiešām lieliski izdevās ironizējot rādīt kā dzīvo mūsu pilsēta, parādīt skatītājiem cilvēku patiesās dzīves bez izskaistinājumiem un cenzūras, tādējādi atklājot aisberga neredzamo daļu, par kuru sabiedrība nereti izvēlas klusēt. Puiši laika gaitā attīstoties veidojuši dažāda satura video materiālus sākot ar dažādām intervijām, mūzikas klipiem un beidzot pat ar dokumentālo kino.

Kas ir dibinātāji un kā radās “EDART TV”? 

“EDART TV” dibinātāji ir Edgars Aivars un Artūrs Lapinskis, kuru vārdu apvienojumā arī radies skanīgais apvienības nosaukums. Abu, tolaik vēl jauniešu, ceļi krustojās Rīgas stila un modes vidusskolā tālajā 2008. gadā, 12. klasē. Puiši drīz vien atrada kopīgu valodu, tos vienoja gan līdzīgas intereses, gan arī humora izjūta. Īsi pēc tam, 2009. gada janvārī, savu dienasgaismu ieraudzīja viņu pirmais video ar nosaukumu “EDART.TV – Ņikita uncensored (пацан к успеху шёл).” (tulk. “EDART.TV – Ņikita necenzēti (puisis gāja uz panākumiem))” kas ir intervija ar bijušo klasesbiedru, kurš nepietiekamu vērtējumu dēļ bija spiests pamest skolu. Video uzņemts ar Edgara telefonu un tika publicēts portālā “www.draugiem.lv”, taču laikam ejot un tehnoloģijām attīstoties par pamata video publicēšanas platformu kļuva Youtube, kā arī tika iegādāta kvalitatīva profesionālā video tehnika.

Profesionālā darbība. 

Kopš pirmā video publikācijas ir apritējuši jau 10 gadi, kuru laikā video kopējais skatījumu skaits ir sasniedzis 13 miljonus, taču puiši ir apņēmības pilni un pie sasniegtā apstāties neplāno. Veiksmīgākie un skatītājiem zināmākie projekti ir dokumentālā īsfilma “Legālais dūms”, kurā atspoguļota savulaik ļoti aktuāla problēma jauniešu starpā jeb legālā narkotika “spaiss”. Filma tiek rādīta skolās, guvusi popularitāti arī Youtube. 

Vēlāk savu dienasgaismu ierauga pilna metra dokumentālā filma “Caur adatu”, kura burtiski uzspridzina medijus, kā arī tiek prezentēta kinoteātrī “Ksuns”. Filmā ieguldītais darbs nav novērtējams, jo vēl joprojām filmas galvenais varonis Edijs (kurš ir veiksmīgi ticis vaļā no heroīna atkarības) kopā ar EDART komandu viesojas daudzās Latvijas skolās prezentējot filmu un runājot ar jauniešiem par narkotiku atkarības bīstamību. 

Drīzumā tiks prezentēta jauna dokumentālā filma ar nosaukumu “PROFESIJA – PROSTITŪTA”, kuras treileri jau ir iespējams aplūkot “EDART TV” Youtube kanālā. EDART komanda turpina attīstīties un šobrīd tā strādā vairākos virzienos – dokumentālo filmu veidošana, dažādu notikumu apskati, sadarbība ar klientiem uz pasūtījumu, EDART STUDIO (lielās intervijas ar interesantiem un sabiedrībā zināmiem cilvēkiem), profesionālas video tehnikas noma un visi no šiem virzieniem saglabā augsto kvalitāti, savu, nu jau atpazīstamo rokrakstu, un, protams, laika gaitā nostiprinātās vērtības. 

Priekšlikumi

Biznesa projekta “Filmu radīšana, kas aktualizē sabiedrībā sociālās problēmas” ietvaros uzņēmums ir veicis kvalitatīvo pētījumu, izmantojot novērošanas un interviju metodes. Novērojumi un intervijas tika veiktas starp projekta mērķa grupas personām. Kopumā tika aptaujātas 10 personas un novērotas vairāk kā 20 situācijas un veikts viens sociālais eksperiments pārtikas veikalā Maxima.

Sīkāk skatīt priekšlikumu pielikumā.

ESF un LM vizualizācija makets

© 2023, EDART.TV